RezerwacjaZamknij

Każda z nas chce mieć lśniące, zdrowe, długie włosy. Jak więc prawidłowo zadbać o nasze włosy w codziennym życiu? Włosy reagują na mnóstwo czynników, a ich ostateczny stan jest efektem działania na nie tylko od zewnątrz i od wewnątrz. Podtrzymaniu ich kondycji pomaga regularne przycinanie. Pozwala ono zapobiec rozdwajającym się końcówkom i wzmacnia biologiczną strukturę włosa. Nawet, jeśli zapuszczasz włosy powinnaś podciąć końcówki, co 6-10 tygodni, aby uniknąć kruszenia i przerzedzania włosów na ich końcach.

Kolejnym ważnym elementem kosmetyki włosów jest również ich właściwe rozczesywanie. Nie powinno tego wbrew pozorom robić się zbyt często. Włosy są wówczas narażone na uszkodzenia mechaniczne. Należy unikać tego, gdy włosy są wciąż mokre po myciu. Woda dodatkowo obciąża włosy, co w połączeniu z energicznym pocieraniem szczotką naraża je na łamanie się i osłabienie ich struktury. Wszystko sprowadza się do tego, by włosy szczotkować delikatnie.

Musimy też pamiętać, aby zbyt mocno nie wysuszać naszych włosów. Zbyt częste używanie suszarki do włosów, prostownicy bądź lokówki sprawia, pozbawia je życia, włosy matowieją i się kruszą. Jeśli nie musisz użyć suszarki do włosów to tego nie rób, Twoje włosy będą Ci wdzięczne

Jeszcze powinnyśmy napisać tu o diecie, ale przecież każda z nas doskonale wie jak dbać o swoją sylwetkę. Dodamy tylko jedną informację, PIJ WODĘ. Wypijając około 2l wody dziennie nie tylko wzmacniasz włosy, ale i nawilżasz je od środka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o dbaniu o włosy, odwiedź nasz salon. Podczas standardowej wizyty nasi specjaliści ocenią stan Twoich włosów i doradzą, co zrobić, by nadać im jeszcze piękniejszy wygląd.

Jak więc prawidłowo zadbać o nasze włosy w codziennym życiu?